Yüz Şekline Göre Doğru Saç Modeli

Yüz Şekline Göre Doğru Saç Modeli

pin
Bir saç modeline karar verirken dikkat etmeniz gereken en önemli şey yüz tipinizdir. Saç modelini ne kadar beğenirseniz beğenin eğer yüz tipinize uygun değilse hayal ettiğiniz gibi olmayabilir ve pişman olabilirsiniz

Yüz Tipimizi belirlemek için yapmamız gereken şey,

  • Eğer A ile C, B ile de D yaklaşık olarak aynı uzunluk da ise fakat B ile D nin uzunluğu A ile C den küçükse, Yuvarlak yüz (A=C, B=D, B=D < A=C)
  • Eğer C nin uzunluğu A dan büyükse, Uzun yüz (C>A)
  • Eğer A yaklaşık olarak D ile aynı uzunlukta ise fakat B'nin uzunluğu A ve D nin uzunluğundan küçükse. Kalp yüz (A=D, B< A=d)
  • Eğer A,B ve C aynı ise, Kare yüz (A=B=C)
  • Eğer B ve D aynı uzunlukta ise fakat B ve D nin uzunluğu A dan küçükse. Oval yüz (B=D, B=D< A)

Yuvarlak yüzler nasıl saç kestirmeli: Birçok saç modeli yuvarlak yüz tipine uyumludur. Yuvarlak yüzlü kadınlar toparlaklığı en aza indirgeyebilirler. Ya ortadan ya da ortanın biraz yanından ayrılan katlı saçlarla yüzü çerçeve içine alabilirler. Yüzün yanlarından uçuşan saçlar yanakları kapatacaktır.

Uzun yüzler nasıl saç kestirmeli: Dümdüz oval saçlardan kaçınmalısınız. Uzun saçlarınız dalgalı bir şekilde kullanarak daha dolgun bir görünüm ve yüzünüzün daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz. Çene hizası kesimlerde yüzü daha geniş gösterecektir.

Kalp yüzler nasıl saç kestirmeli: Çene hizasında ve çok kısa olan saçlardan uzak durun. Kalp şeklini düz hale getirmek için, alına düşen yan kâküllerden faydalanın. Katlı kesimler göz yanılsamasına sebep olacak ve dar çeneyi biraz yumuşatacaktır.

Kare yüzler nasıl saç kestirmeli: Yüzü çerçeve içine alan katlar ve tek tarafa ayırmak köşeli yüzleri yumuşatır. Elmacık kemiğini öne çıkartmak gerek, böylece köşeli yüz daha az sert görünecektir.

Oval yüzler nasıl saç kestirmeli: Çoğu model oval yüz şekline gidecektir. Kalp, yuvarlak ve kare yüzlerin hepsi illüzyonla ovale yaklaştırılıyor. Dolayısıyla en şanslı yüz şekli ovaldir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR