Yüz Tüylerinden Kurtulmanın Doğal Yolları

Yüz Tüylerinden Kurtulmanın Doğal Yolları

pin
Evde kendinizin yapabileceği bitkisel ve doğal yöntemlerle farklı malzemeler veya çeşitli teknikleri kullanarak yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

Yüz bölgesindeki tüylerden kurtulmak için çok sayıda farklı yol ve metot bulunmaktadır. Bunlardan bazıları geçici çözümler sunarken bazıları ise kendi dezavantajını içerirler. Örneğin, ağda ve tıraş hızlı tüy büyümesine neden olur. Bazı yöntemler ise hassas cilde sahip olanlar için uygun değildir. Elektroliz ve lazer epilasyon gibi tüylerden kurtulma tedavileri ise pahalı olabilir ve aynı zamanda kendi yan etkileri olduğu da bilinmektedir. Bu yöntemlere ek olarak, bu tekniklerin hiçbiri istenmeyen tüylerden kurtulmak için kalıcı bir çözüm sunmaz.

Bu makalede, cildinize zarar vermeyecek garantili doğal ürünler kullanarak yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için az bilinen yöntemlere göz atacağız.

Yüz tüylerinden nasıl kurtulurum?

1. Limon ve şeker maskesi

Limon ve şekeri kullanarak tüylerden kurtulmak için 1 kaşık şeker ile 1 taze limonu karıştırmanız gerekecektir.
Şekeri eritmek için biraz suda kullanabilirsiniz. Bu karışımı 15-20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın. Bu yöntemi düzenli olarak haftada en az 3 kez yaparsanız, tüylerin büyümesinde gözle görülür bir azalma göreceksiniz.

2. Süt ve zerdeçal maskesi

Bir arada kullanılan süt ve zerdeçal tozu antik çağlardan beri kadınlar tarafından kullanılan popüler bir epilasyon yöntemidir. Üç yemek kaşığı zerdeçal tozu ile yeterli miktarda süt ve nohut ununu birleştirerek kalın bir macun elde etmeye çalışın. Macunu dairesel bir hareketle hafifçe ovalayarak yüz bölgesindeki istemediğiniz tüylerin olduğu alana uygulayın. Macunu yaklaşık 20 dakika yüzünüzde bekleyin ve ardından soğuk su ile durulayın.

3. Limon suyu ve bal maskesi

1 oran taze limon suyu ile 4 oran balı birleştirin ve iyice karıştırın. Ardından karışıma bir pamuk batırarak istenmeyen yüz tüylerinin olduğu bölgede 10-15 dakika istenmeyen hafifçe ovalayın. Yarım saat sonra, ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Etkisini göstermesi için bir haftada en az iki kez bu işlemi tekrarlayın.

4. Yumurta, şeker ve mısır unu maskesi

Bir yumurta beyazı, 1 çorba kaşığı şeker ve ½ yemek kaşığı mısır ununu birleştirin. Bir macun elde etmek için çırparak karıştırın ve hazır olduğunda istenmeyen bölgeye uygulayın. 10-15 dak. beklettikten sonra durulayın.

5. Beslenmenize daha çok fitoöstrojenler ekleyin

Yüzünüze çeşitli karışımlar ve maddeler uygulamak dışında, istenmeyen yüz tüylerinin azaltılması ve kaldırılmasının başka bir yolu fitoöstrojenler olarak bilinen bir bileşiği büyük miktarlarda tüketmektir. İstenmeyen tüyler genelde hormonal dengesizlik sonucu ortaya çıkar. Bilimsel çalışmalar, fitoöstrojenler bakımından yüksek gıdalar tüketenlerin istenmeyen yüz tüylerinin azaltılmasında yardımcı olduğunu söylemektedir. Bu bileşiği içeren yiyecekler meyan kökü, yonca, keten tohumu, Gotu Kola ve rezenedir.

İstenmeyen yüz tüylerinden kurtulmak için aşağıdaki videoyu da seyredebilirsiniz:

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR