Artrit Ağrılarını Önlemek İçin 5 Yol

Artrit Ağrılarını Önlemek İçin 5 Yol

pin
Artrit iltihaplanmaya bağlı bir eklem hastalığıdır. 100'den fazla çeşidiyle kas iskelet sistemi bozukluklarının karmaşık bir familyasıdır. Artrit sadece bir yaşlılık hastalığı değildir. Çocuklar da dahil her yaştan insanı etkileyebilir.

Artritin nedenleri artritin türüne bağlıdır. Yaralanmalar, metabolik anormallikler, kalıtsal faktörler, enfeksiyonların doğrudan ya da dolaylı etkisi veya otoimmünite ile yanlış yönlendirilmiş bağışıklık sistemi artritin nedenleri olabilir.

Artrit belirtileri eklemlerde ağrı ve sınırlı bir fonksiyon içerir. Artrit den dolayı iltihaplanmış eklemlerde eklem sertliği, şişlik, kızarıklık ve sıcaklık belirtileri gözükür. Hastalarda ateş, kilo kaybı, yorgunluk, kendini iyi hissetmeme, ve akciğer, kalp ya da böbrek gibi organlarda anormallikler görülebilir,

Eklem ağrıları dayanılmaz olabilir. Tamamen doğal, güvenli ve yan etkileri olmayan alternatifler ile hem önlem alabilir hem de eklemlere bağlı acıyı hafifletebilirsiniz.

1. Turpgillerden Sebzeler: Bu sebzelerdeki bir bileşik osteoartriti önlemeye yardımcı olabilir. Bu bileşiğe sulforaphane denir. Aslında eklem kıkırdağını koruyan bir bileşiktir. Bir bilimsel çalışmada, bu sebzelerin yüksek alımının romatoid artrit gelişmesini % 35 oranında azatlığı görülmüştür.

Turpgillerden brokoli, karnabahar ve lahana en iyi seçeneklerdendir.

2. Vitamin D3: zaten D3 vitamininin güçlü kemikler için gerekli olduğunu biliyorsunuz. Aynı zamanda artritden sizi koruyabilir. Romatoid artrit ağrısındaki artış kandaki düşük D3 düzeyleri ile bağlantılıdır.

Aynı bilimsel çalışmada D3 vitamini alan kadınların %30 oranında daha düşük eklem ağrısı riskleriyle karşı kaşıya oldukları gözlenmiştir. Beslenmenize daha fazla D3 vitamini eklemek istiyorsanız, daha fazla mantar, yumurta ve soğuk su balıkları tüketmelisiniz.

3. Şeytan pençesi: İsmi korkutucu gelebilir. Ama yan etkileri direk yatıştırıcı etkiye sahiptir. Bu bitki ağrı ve iltihaplar ile savaşır. Bundan dolayı artrit ağrılarını önlemede baya etkilidir.

Bir çalışmada, şeytan pençesinin popüler reçeteli bir eklem ilacı kadar etkili olduğu gözlemlenmişdir. İlaçlardan önemli bir farkı ise yan etkilerinin olmaması ya da ağrı kesiciler gibi çok fazla alınmasına gerek kalınmamasıdır.
Şeytan pençesinden700 mg ağrıyı önlemek için yeterlidir. Ayrıca şeytan pençesinin köklerini çay demlemek için kullanabilirsiniz.

4. Krill yağı: Beslenmedeki yeterli omega-3 zamanla gelişecek artrit şansınızı azaltır.

Üç yüz mg krill yağı bir haftada yaklaşık %20 oranında inflamasyonu azaltabilir. Bu yağı aynı zamanda, genel artrit ağrılarını yaklaşık % 24 oranında düşürür.

5. Astaxanthin: İltihaba neden olan vücudunuzdaki serbest radikallerden kurtulmak söz konusu olduğunda Astaxanthin C vitamininden 65 kat daha güçlüdür.

Araştırmalar sekiz hafta boyunca günlük alınan 4 mg astaxanthin'in %26 oranında iltihaplanmayı azatlığını gözlemlemişlerdir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR