Ayak Terlemesi Tedavi Yöntemleri

Ayak Terlemesi Tedavi Yöntemleri

pin
Ayakların aşırı terlemesi hiperhidroz olarak adlandırılır. Bu kadınlara göre erkeklerde daha yaygındır ve yaşlı yetişkinlere göre genç erişkinlerde daha sık görülür.

Ayak terlemesi olan kişilerde genellikle avuç içi terleme sorunları da vardır.
Nedenleri;
Ayakların aşırı terlemesi kalıtsal bir sorundur.

Belirtileri;

Ayaklar mantarı, ıslak görünümlü, kaşıntılı ayak, ayak enfeksiyonları ve ayak kokusu

Ayak terlemesi ev bakımı:

İyi ayak hijyeni şarttır. Ayaklarınızı her gün bir antibakteriyel sabun ile yıkayın ve ayak parmaklarınızın arasını da iyicene yıkadığınızdan emin olun. İyice ayakları kurulayın, sonra mısır nişastası, ayak tozu, ya da ayaklarınıza bir antifungal pudra uygulayın. Ayak nemi çeken esnek çorap giyin. Sentetik karışımlar cildin nemini çekmek ve ayakları kuru tutmak için tasarlanmıştır. Yüzde yüz pamuklu çorap kaçınılmalıdır.
Gün içerisinde sıkça çorap değiştirmek de iyi bir fikirdir.

iyontoforez adı verilen teknik (deri yoluyla hafif bir elektrik akımı iletilmesi) terli ayağı olan insanlar için yararlı olduğu bulunmuştur. Evde kullanım için iyontoforez makineleri satın alabilirsiniz.
Ayaklarınızda aşırı terleme varsa, bir ayak hastalıkları uzmanı olan Podiatrist'ten destek alabilirsiniz.

Bu uygulamaların yanı sıra ilaç tedavileri, botox tedavisi, cerrahi ets tedavi yöntemlerinden de yararlanabilirsiniz. Kalıcı olan tek tedavi ise cerrahi klipsli ets.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR