Böbrek Ağrısı İçin Etkili Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Böbrek Ağrısı İçin Etkili Bitkisel Tedavi Yöntemleri

pin
Kalıcı sırt ağrısı böbrek taşları, enfeksiyon veya diğer böbrek sorunlarının olası bir belirtisidir. Böbrek sorunlarından kaynaklanan sırt ağrıları kaburga ve kalça arasında hissedilir.

Bu ağrılar genellikle gelip gidici, keskin ve şiddetli ağrı olarak bir tarafta hissedilir. Bazen böbrek ağrısı kişinin kasık ve kalça kısmına uzanır. Aynı zamanda idrar kan gelmesine, idrar yaparken ağrıya, titreme ve ateş gibi belirtilere de neden olabilir.

Yukarda ki belirtiler var ise ne yapmalısınız? Hiçbir zaman böbrek ağrısı hafife alınmamalıdır ve tıbbi destek alınmalıdır. Ayrıca aşağıdaki 10 bitkisel ve doğal tedavi yöntemleri ile de böbrek sancılarının semptomlarını rahatlatabilirsiniz.

Böbrek ağrısı nasıl geçer?

1. Susuz Kalmamaya Çalışın - Optimum miktarda su tüketilmesi hem böbrek taşlarının oluşmasının önlenmesi hem de böbrek taşlarından kurtulmanın en iyi yoludur. Günlük yaklaışık 2 lt su içmeye çalışın.

2. Taze Limon Suyu İçmek - Limon suyu böbrek taşı ve böbrek ağrısı için bilinen en iyi çarelerden biridir. Neden? Çünkü içerdiği asetik asit böbrek taşlarının eritilmesi ve kırılmasında çok etkilidir. Aç karnına uyandıktan sonra taze limon suyu içmeye çalışın. Su ile birlikte 4 kaşık limon suyunu birleştirerek bunu yapabilirsiniz.

3. Daha Fazla Probiyotikler Alın - Probiyotik (süt ve süt ürünleri, kefir, lahana turşusu, pastörize edilmemiş turşu ve zeytin … probiyotik gıdalardır) besinler böbrek taşlarının gelişme olasılığını azaltır.

4. Sağlıklı Gıdalar Yiyin - Karpuz, çilek, elma, sarımsak, soğan, lahana, karnabahar ve zeytinyağı gibi daha fazla böbrekleri destekleyici yiyecekler yiyin.

5. Karahindiba Çayı - Karahindiba otu mükemmel bir idrar söktürücüdür. Bu etkili ot böbreklerdeki toksinlerin dışarı çıkmasına ve böbrek ağrılarını gidericidir. 1veya 2 yemek kaşığı kurutulmuş karahindiba yaprakları 1 bardak sıcak suda 15 dakika demlemeye bırakın. Günde 3 kez bu çayı içmeye çalışın.

6. Karpuz Tohumu Çayı - Karpuz mükemmel bir idrar söktürücüdür. 1 yemek kaşığı karpuz tohumunu 2 bardak kaynamış suda soğumaya bırakın. Süzün ve günde 3 kez için.

7. Kereviz Tohumu Çayı - Kereviz otu böbreklerdeki atık maddelerin uzaklaştırılmasını hızlandırır ve böbrek ağrısı için oldukça etkili bir kürdür. Bunun dışında kereviz mideyi rahatlatır ve son derece etkili bir anti-gaz gidericidir. 1 yemek kaşığı kereviz tohumunu 1 bardak sıcak suda demlemeye bırakın. Süzün ve günde 3 kez için.

Not: Hamile kadınlar kerevizden uzak durması gerekir.

8. Mısır Püskülü Çayı - Eğer böbrek enfeksiyonundan dolayı ağrılı idrar sorununuz var ise, mısır püskülü çayını deneyebilirsiniz. Mısır püskülü mükemmel bir diüretiktir ve bakterilerin büyümesini inhibe etme yeteneğine sahiptir. 1 yemek kaşığı doğranmış mısır püskülünü 2 bardak kaynamış suyla birleştirin. Birleştirdiğiniz kabın kapağını kapatarak 15 dakika demlemeye bırakın ve sonrasında süzerek için. Tavsiye edilen miktar günde 4 bardak içmeniz.

9. Maydanoz Çayı - İhtiyacınız olan 4 bardak su ve bir demet taze maydanoz. Doğranmış maydanozları kaynamış suda 20 dakika demlemeye bırakın ve sonrasında süzerek için. Günde 4 bardak ve 1 hafta boyunca bu kürü deneyerek böbrek ağrılarından kurtulmaya çalışabilirsiniz.

10. Lahana Yaprakları Lapası - İhtiyacınız olan 4 adet lahana yaprağı, 2 adet kıyılmış soğan, 1 avuç buğday kepeği, su ve tül süzgeç. Bir tencereye lahana yaprakları, soğan, buğday kepeği ve suyu koyun. Su buharlaşıncaya kadar kaynatın. Kaynayan malzemeleri süzün ve ağrıyan bölgeye lapa olarak uygulayıp 30 dakika bekletin.

Böbrek Taşı Belirtileri, Böbrek Taşı Nasıl Düşer ve Tıbbi Tedavisi ile ilgili bu yazımızı okuyabilirsiniz...

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR