Boy Uzaması İçin En İyi Egzersizler

Boy uzamasının mümkün olan en iyi doğal yolu doğru diyet ile egzersiz rutinlerini birleştirmektir. Uygun egzersiz kasların güçlendirilmesine, sıkılaşmasına ve büyümeden sorumlu hormonların serbest bırakılmasına yardımcı olur. Uygun diyet ise bu hormonların taze ve aktif kalması ile birlikte kendilerini yeniden oluşturmaya yardımcı olur. Vücudumuzun ürettiği büyüme hormonları genellikle belli bir yaş aralığında durur. Neticesinde büyüme plakları yavaşlar ve dururlar. Sonrasında ise bir kaç cm boy uzaması uygun egzersiz rutinleri ile mümkündür. Bu egzersizler düzenli olarak haftada 2-3 kez uygulanmalıdır. 1. Bara Asılma - Bu egzersiz boy uzaması için en iyi egzersizlerden bir olarak kabul edilir. Yerçekimi ters yönde omurga ve eklemleri sıkıştırarak yüksekliği etkiler. Barı tutarken avuç içinizin dışa doğru bakacağından emin olun. İsterseniz ayak bileklerinize ekstra ağırlık takabilirisiniz. 20 sn süre ile bara asılı kalmaya çalışın ve 3 set yapın.
pin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
1/10

Boy uzunluğunun genetik faktörler tarafından belirlendiği iyi bilinen bir gerçek olsa da, uygun diyet ve egzersiz gibi fiziksel faktörler tarafından bir dereceye kadar etki altına alınabilir.

Boy uzamasının mümkün olan en iyi doğal yolu doğru diyet ile egzersiz rutinlerini birleştirmektir. Uygun egzersiz kasların güçlendirilmesine, sıkılaşmasına ve büyümeden sorumlu hormonların serbest bırakılmasına yardımcı olur. Uygun diyet ise bu hormonların taze ve aktif kalması ile birlikte kendilerini yeniden oluşturmaya yardımcı olur.

Vücudumuzun ürettiği büyüme hormonları genellikle belli bir yaş aralığında durur. Neticesinde büyüme plakları yavaşlar ve dururlar. Sonrasında ise bir kaç cm boy uzaması uygun egzersiz rutinleri ile mümkündür. Bu egzersizler düzenli olarak haftada 2-3 kez uygulanmalıdır.

1. Bara Asılma - Bu egzersiz boy uzaması için en iyi egzersizlerden bir olarak kabul edilir. Yerçekimi ters yönde omurga ve eklemleri sıkıştırarak yüksekliği etkiler. Barı tutarken avuç içinizin dışa doğru bakacağından emin olun. İsterseniz ayak bileklerinize ekstra ağırlık takabilirisiniz. 20 sn süre ile bara asılı kalmaya çalışın ve 3 set yapın.