Dişleri Güçlendiren Gıdalar

Amerikalı uzmanlara göre sağlıklı diş eti ve güçlü dişler için bazı besinleri tüketerek düşlerinizi güçlü tutabilirsiniz.   Süt: Sadece kemikler için değil aynı zamanda içerdiği kalsiyum ile sağlıklı ve güçlü dişlerin olmasına yardımcı olmaktadır. kalsiyum diş eti hastalıklarına karşı, çene kemiğinin güçlü ve sağlıklı olmasına karşı dişleri korumaktadır. Kadınların diş eti hastalıklarına yakalanması erkeklere göre daha muhtemel olduğundan kalsiyum yönünden zengin besinleri bol miktarda tüketmelidirler.
pin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
1/5

Doğru beslenme dişi saran ve destekleyen dokuların iltihabını, bakteri plağını ve diş eti iltihabını savuşturmada size yardımcı olabilir.

Amerikalı uzmanlara göre sağlıklı diş eti ve güçlü dişler için bazı besinleri tüketerek düşlerinizi güçlü tutabilirsiniz.

Süt:
Sadece kemikler için değil aynı zamanda içerdiği kalsiyum ile sağlıklı ve güçlü dişlerin olmasına yardımcı olmaktadır. kalsiyum diş eti hastalıklarına karşı, çene kemiğinin güçlü ve sağlıklı olmasına karşı dişleri korumaktadır. Kadınların diş eti hastalıklarına yakalanması erkeklere göre daha muhtemel olduğundan kalsiyum yönünden zengin besinleri bol miktarda tüketmelidirler.