Eklemler Neden Ağrır? Eklem Ağrıları Tedavi Yöntemleri

Eklemler Neden Ağrır? Eklem Ağrıları Tedavi Yöntemleri

pin
Eklemler kemikler arasındaki bağlantıları oluşturur. Buda vücudun destek ve hareketine yardımcı olur. Hastalık veya yaralanma sonucu herhangi bir vücut hasarı; hareket kabiliyetinin zorlanmasına ve acı veren bir ağrıya neden olabilir.

Osteoartrit, romatoid artrit, bursit, gut, suşlar, burkulma ve diğer yaralanmalar gibi farklı koşullar eklem ağrılarının sebebi olabilir. Eklem ağrısı son derece yaygındır. Bir araştırmaya göre yetişkinlerin yaklaşık üçte birinde eklem ağrıları vardır. Eklem ağrılarında en yaygın şikâyet diz ağrısı, sonrası omuz ve kalça ağrısı. Ama eklem ağrıları, vücudunuzda bileklerden omuzlara kadar herhangi bir bölümünü etkileyebilir. Kişiler yaşlandıkça eklem ağrıları daha yaygın hale gelir.

Eklem ağrılarının hafif tahriş edicilikten güçten düşürmeye kadar etkileri olabilmektedir. İlk birkaç hafta acute iken sonraki haftalarda ve aylarda kronikleşebilir.

Eklem ağrılarında tedavi seçenekleri ise;

İlaç tedavisi; şişme ile orta-ağrılı şiddet ağrısı, steroid olmayan anti-enflamatuar ilaçlar (aspirin, ibuprofen ve ya veya naproksen sodyum) rahatlama sağlayabilir.
şişme harici orta ağrılı eklem ağrılarında, Tylenol oldukça etkilidir.

Çok şiddetli ağrılarda, doktor tavsiyesi ile birlikte güçlü ilaçlar alınabilir.

Topikal yöntemler;

Kapsaisin (acı kırmızı bibere kesik yakıcı tadı veren madde), artrit ve diğer koşullardaki eklem ağrılarını rahatlatır. endorfin denilen vücutta kimyasalların salınımını tetikler. Kapsaisin kremlerin ​​yan etkileri yanma veya uygulandığı bölgede batma içerirler.

Başka topikal madde seçeneği, metil salisilat (Ben Gay) içeren bir artrit kremdir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR