En Etkili 5 Doğal Ağrı Kesici

En Etkili 5 Doğal Ağrı Kesici

pin
Ağrı kesiciler ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar uzun vadede ağrıyı yok etmeye yardımcı olmazlar. Kronik ağrılar hayatı olması gerekenden daha zor yapabilirler.

Doğal yollarla rahatlamak, iyileşmek ve herhangi bir ilaç bağımlısı olmadan ağrılardan kurtulabilirsiniz. Nasıl mı?

5-hydroxytryptophan (5-http):

5-http beyindeki serotin hormonunu harekete geçiren hem bitkisel üretilebilen hem de vücut tarafından üretilebilen bir aminoasittir.

5-http'nin depresyon, anksiyete, uykusuzluk tedavisinde ve hatta panik atak tedavilerini iyileştirici etkileri vardır. Aynı zamanda 5-HTP baş ağrısı ve migren ağrılarını tedavi etmede herhangi bir ilaçtan daha fazla etkiye sahiptir.

Triptofan bakımından zengin yiyecekler (Hindi, ceviz ve domates gibi) yemek 5-HTP artırmaya doğal yollardan yardımcı olacaktır. Ama bu besinler ağrı kesmeye yeterli olmayabilir. Eğer tam olarak yararlarını görmek istiyorsanız, yemekten önce 50 mg ve günde 300 mg 5-http alabilirsiniz. Bu baş ağrısı gidermek için ideal bir dozdur.

Zencefil:

Tıpta zencefil kullanımı dokuzuncu yüzyıla kadar gitmektedir. Birçok kültür hala Zencefili güçlü anti-inflamatuar özelliklerinden dolayı soğuk algınlığından kansere kadar farklı tedavilerde kullanmaktadır.
Bir bilimsel çalışmada zencefilin artrit ağrıyı giderdiği bulunmuştur. Zencefil takviyesi alan hastalarda %63 oranında ağrılarında azalma görülmüştür.

Sadece taze zencefil kullanırken bunu abartmamaya dikkat edin. Bazı insanların bünyesi çok hassastır. Küçük dozajlarda başlayın.

Krill Yağı

Balık yağının sağlığa faydalarını biliyorsunuz. Ama krill yağı omega-3 yağ asitleri almak için daha etkili bir yoldur. Bu hücrelerin içine doğrudan yağ asitlerini götüren lipozomlar içerir.

Bir bilimsel çalışma bir hafta boyunca her gün alınan 300 mg krill yağının % 20 oranında iltihaplanmayı düşürdüğünü göstermektedir. Eğer iltihaplanma kaynaklı ağrılardan muzdarip iseniz, krill yağı doğal şifa için en hızlı yoludur.

Kapsaisin

Kapsaisin acı bibere tadı veren bir maddedir. Birçok kültürde yüzyıllardır bir ilaç olarak kullanmıştır.

Bir bilimsel çalışmada topikal kapsaisin kullanan romatizmalı hastaların ağrılarının %80 azaldığı görülmüştür. Sinir ağrıları ve kas burkulmalarındaki ağrıları gidermeye yardımcı olduğu da bilinmektedir.

Cissus Quadrangularis

Adı saçma gelebilir, ama cissus quadrangularis (CQ) kemik sağlığını destekler ve ağrıyı azaltır.

Bir çalışmada 29 sağlıklı erkek denekte, sekiz hafta boyunca günde 3 mg alarak alınan CQ %31 egzersiz ağrılarını giderdiği görülmüştür.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR