Ginseng Denemek İçin 5 Büyük Neden

Ginseng Denemek İçin 5 Büyük Neden

pin
Ginsengin kanı temizlemesi ve kuvvet vermesi 2.000 yıllık bir sırdır. Bu antik ilaç ağız kokusundan hipertansiyona kadar birçok hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır.

Tablet ve taze kökünü çay olarak kullanabileceğiniz ginsengi denemek için beş büyük neden:

1. Daha İyi bir cinsel ilişki: Yararları hakkında konuşurken heyecan duyabilirsiniz. Sekiz haftalık bir bilimsel çalışmada ginseng takviyesi alan erkeklerin % 60 daha güçlü ereksiyon elde etikleri görülmüştür. Ginseng kan akışını artırırken vücudun oksidatif stresle mücadele etmesine yardımcı olur. Bunlar cinsel performansı artırmada iki önemli faktördür. Eğer diyabetiniz libidoya zarar veriyorsa, ginseng yardımcı olabilir.

2. Kan şekerini kontrol: antioksidanların kan şekerini düşürmeye yardımcı olduğunu biliyorsunuz. Ginseng'inde aynı etkiye sahip olması hiç de şaşırtıcı değil. Zaten tip 2 diyabetiniz varsa, ginseng yardımcı olabilir. Ginseng'in özü glisemik kontrolü ve uysal insülin seviyelerini artırır. Ginsengden faydalanmak için diyabet hastası olmak zorunda değilsiniz. Yemekten önce alınan ginseng özü en az % 18 oranında kan şekerini düşürür.

3. Bağışıklık sistemini destekler: Yapılan bir çalışmada ginseng ekstresinin yaşlılarda % 89 oranında solunum yolu hastalıkları riskini azatlığı görülmüştür. Başka bir çalışmada insanların soğuk algınlığına yakalanma riskinin % 32 daha az olduğunu görülmüştür. Panax ginseng başka bir bağışıklık destekçisidir.

4. Kanser karşı savaşır: Ginseng güçlü bir anti-inflamatuar etkiye sahiptir. Çok güçlü antioksidanlarla doludur. Güney Kore'de araştırmacılar 40 yaş üstü 4.600 fazla kişide yaptıkları incelemede, ginseng alan kişilerin kanserden ölme riskinin % 60 daha düşük olduğu tespit ettiler. Ginseng kişiyi sadece kanserden korumaz, aynı zamanda kanserden muzdarip iseniz ginseng yorgunluğa neden olan inflamasyonlarlada savaşır.

5. Belleği destekler: Ginseng alarak fiziksel performansınızı daha da artırabilirsiniz. Ayrıca beyin gücünü de artırabilirsiniz. Araştırmalar, ginsengin zihinsel berraklığa teşvik ettiğini göstermektedir. Bir çalışmada, panax ginsengin hafıza ve konsantrasyonu geliştirdiği gözlenmiştir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR