Göz Kuruluğuna Ne İyi Gelir

Göz Kuruluğuna Ne İyi Gelir

pin
Göz yaşları gözler için yeterli nem sağlayamadığında göz kuruluğu ortaya çıkar. Göz yaşları birçok nedenden dolayı yetersiz olabilir. Örneğin, yeterli gözyaşı üretemiyor ise veya düşük kaliteli gözyaşı üretiyor ise.

Göz kuruluğu en yaygın göz sorunlardan biridir. Eğer göz kuruluğu için alternatif tıpı herhangi bir biçimde kullanmayı düşünüyorsanız, öncelikle doktorunuza danışın ve tıbbi destek almaya çalışın.

Aşağıdaki ev tedavi yöntemleri ve yaşam tarzınızdaki değişiklikler ile göz kuruluğunu önleyebilir ve gözlerin nemli kalmasını sağlayabilirsiniz. Doğal olarak göz kuruluğu için kullanabileceğiniz bitkisel ve doğal yöntemler şunlardır:

Gözlerinize sıcak bir kompres uygulayın. Bu yöntem bloke olmuş gözyaşı bezlerinin açılmasına yardımcı olabilir. Bir bezi sıcak suda ıslatarak 5 dakika gözleriniz üzerinde bekletebiliriniz. Tekrar ıslatıp tekrar gözlerinizin üzerinde bekletebilirsiniz.

Sıkça göz kapağını yıkamak göz kuruluğu durumunda yardımcı olabilir. pH değeri düşük bir şampuan (bebek şampuanları) kullanın. Gözlerinizi kapatın ve göz kirpiklerine yakın masaj yaparak uygulamaya çalışın.

Sık sık göz kırpın. Göz kırpmak göz bebekleri yüzeyi boyunca sıvının yayılmasına yardımcı olacaktır.

Güneş ışığından gözleri korumak için güneş gözlüğü kullanın. Güneşe maruz kalma kuruluğa neden olabilir ya da daha da kötü yapabilir.

Çevresel faktörler (sigara, rüzgar…) göz kurumasının nedeni ise, etkileyen faktörlerden uzak durmaya çalışın.

Araştırmalar daha fazla omega-3 yağ asitleri içeren gıdaları tüketmenin göz kuruluğu belirtilerini hafifletmeye yardımcı olduğunu söylemektedir. Günlük beslenmenize daha fazla omega-3 yağ asitleri içeren gıdalar ilave etmeye çalışın.

Göz kuruluğu nedir, nedenleri ve belirtileri ile ilgili bu yazımızı okuyabilirsiniz...

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR