Griple Mücadele de 9 Yol

Griple Mücadele de 9 Yol

pin
Sağlığınızı korumanız için griple (soğuk algınlığı) en etkili mücadele yöntemlerini sizin için bir araya getirdik

Sonbahar ve kış aylarının en sık görülen hastalığı olan grip çoğu zaman üzerinde durulmayan,ayak üstü atlatılacak bir hastalık olarak görülür.Ancak hastalığın ilerleyen dönemlerinde hayati tehlikye sebep olacak şiddette olabilir.Bu nedenle gripten korunmak, sağlıklı ve uzun bir ömür için önemlidir.

Sağlığınızı korumanız için griple en etkili mücadele yöntemlerini sizin için bir araya getirdik.
  1. Geceleri yeterli bir uyku almanız bağışıklık sisteminizin için süper bir şarj ve tüm gün enerjinizin yüksek seviyede tutmanıza yardımcı olacaktır.
  2. Meyve, sebze, düşük yağlı süt ürünleri içeren sağlıklı yiyecekleri tüketerek dengeli beslenmenize özen gösterin. Bilim adamları hala C vitamininin soğuk algınlığı ve gripi geçiştirmeye yardımcı olup olmadığını tartışıyor olsa da, C vitamini açısından zengin gıdalar tüketerek ekstra dikkatli almak için hiçbir neden yok.Turunçgillerden meyveler, çilek ve pişmiş patates vucudunuzun gripe karşı direncini artırmasına yardımcı olacaktır.
  3. Badem E vitamini içeren mükemmel bir kaynaktır. C vitamini barındıran ürnlerle birlikde iyi bir takım savunması oluşturarak bağışıklık sisteminizi daha da güçlendirir.
  4. Yağsız protein içeren yiyecekleri tüketerek, enfeksiyon oluştuktan sonra vucudunuzun tekrar yenilenmesine yardımcı olması açısından önemlidir.Somon balığı hem protein açısından zengin hem de soğuk algınlığı ve gripe karşı sizi koruyacak yollardan bir tanesi.
  5. Çay özellikle ateşiniz düşdüğünde benim seçmiş olduğum bir içecektir.Antioxsidanlar açısından zengin olan, dünya çapında sevilen bu içecek bağışıklık sisteminiz koruyarak bize tüm kış rahat hissetmemizi sağlayacaktır.İçine biraz bal ve limon ekleyerek boğazınızın rahatlamasına yardımcı olacak şifadır çay.
  6. Stresli olamanız bağışıklık siteminiz üzerinde negativ bir baskı oluşturmaktadır.Mutlu olmanız gripe yakalanmayacağınız garanti etmez, ancak gülüyo olmanız enfeksiyonla savaşan hücrelerin artmasına yardımcı olacaktır.
  7. Evde kalmak kış geçinceye kadar sağlıklı kalmanız için bir yol değildir. Kış sporları veya tempolü bir yürüyüş bağışıklı sisteminizin canlanmasına yardımcı olması açısından önemlidir kışın.
  8. Gün içerisinde sık sık özeliklede yemekten önce ve sonra elerinizi yıkamayı unutmayın.
  9. Aşı olun.Bir dakikanız alır ve sizi günlerce yatakta kalmanızı sağlayacak virüsten kurtarır.


Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR