Kanser İçin Alternatif Tedavi: B17 Vitamini

Kanser İçin Alternatif Tedavi: B17 Vitamini

pin
B17 Vitamini (amygdalin veya laetrile) tedavisi en popüler ve en iyi bilinen alternatif kanser tedavilerinden biridir. Laetrile kanser hücrelerini hedef alarak öldürür ve kanserin gelecekteki salgınlarını uzak tutmak için bağışıklık sistemini inşa eder.

Kayısı çekirdekleri laetrile yönünden çok zengindir. Kayısı çekirdeklerden günlük tüketilmesi gereken miktarın 24 ila 40 çekirdek arası olması gerektiği tavsiye edilmektedir. Günlük asgari miktar ise 16 kayısı çekirdeği.

Laetrile ihtiva diğer gıdalar şunlardır: şeftali çekirdekleri, üzüm tohumu, böğürtlen, yaban mersini, çilek, fasulye filizi, lima fasulyesi ve macademya fındığı.

B 17 vitamini nasıl çalışır?

Laetrile bileşik molekülü bir kanser hücresi ile karşılaştığında onu 2 glikoz molekülü, 1 hidrojen siyanür molekülü ve 1 benzaldehid molekülüne ayırır. Benzaldehid molekülü kanserli hücreyü öldüren moleküldür.

B17 molekülleri kanserli olmayan hücreler ile ilk reaksiyona girdiklerinden, kanserli bir hücreyi yok etmesi zaman almaktadır. Bundan dolayı uzunca bir süre ve yeterli bir miktarda Laetrile molekülünün alınması tavsiye edilmektedir.

B17 vitamini ayrıca vücutta tripsin ve kimotripsin üretimini uyararak kanserli hücrelerin üzerinde çalışmasına izin verir.

Laetrile tedavisinin iyi bir yan etkilerinden biri de vücuda bol miktarda B12 vitamini takviye etmesidir. C vitamini ve B12 vitamini kanser tedavilerinde takviye olarak alınması gereken vitaminler olarak önerilmektedir.

Not: ABD Gıda ve İlaç İdaresi laetrilenin toksik olduğunu iddia etmektedir. Bu yüzden aşırıya kaçınılmadan uygun dozajda alınması gerekir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR