Kansere Neden Olan 10 Yiyecek

Kanser birçok faktöre bağlı kompleks bir hastalıktır. Bazı kanser türleri kontrolümüz dışında (genetiksel kanser türleri) gelişebileceği gibi, bazıları ise kontrolünüz altında olan yaşam tarzınıza bağlı gelişebilecek kanser türleridir. Üç kanser hastasından bir tanesinin hastalığı yaşam tarzından kaynaklanmaktadır. "Her şey kansere neden olabilir" ifadesi bazı insanlar için popüler bir abartı gibi görünse de, bilimsel olarak işin gerçeği bazı besin öğelerinin hazırlanışının kanser riskini arttırdığı kanıtlanmıştır. Yerken tekrar düşünmeniz gereken kansere neden olabilecek yiyecekler ise; Konserve kutulu gıdalar: Hemen hemen tüm konserve kutuların astarlanması bisfenol-A veya BPA olarak adlandırılan kimyasallar ile yapılır. Kutulu konservelerden kaçının ve cam şişe içindeki konserveleri tercih edin.
pin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
1/10

Beslenme alışkanlıkları, yiyecek seçenekleri ve hareketsiz yaşam tarzı hastalıkların gelişmesi için bir kombinasyon oluştururlar. Oluşabilecek hastalıklardan en korkulanı ise kanserdir.

Kanser birçok faktöre bağlı kompleks bir hastalıktır. Bazı kanser türleri kontrolümüz dışında (genetiksel kanser türleri) gelişebileceği gibi, bazıları ise kontrolünüz altında olan yaşam tarzınıza bağlı gelişebilecek kanser türleridir. Üç kanser hastasından bir tanesinin hastalığı yaşam tarzından kaynaklanmaktadır.
"Her şey kansere neden olabilir" ifadesi bazı insanlar için popüler bir abartı gibi görünse de, bilimsel olarak işin gerçeği bazı besin öğelerinin hazırlanışının kanser riskini arttırdığı kanıtlanmıştır. Yerken tekrar düşünmeniz gereken kansere neden olabilecek yiyecekler ise;
Konserve kutulu gıdalar: Hemen hemen tüm konserve kutuların astarlanması bisfenol-A veya BPA olarak adlandırılan kimyasallar ile yapılır. Kutulu konservelerden kaçının ve cam şişe içindeki konserveleri tercih edin.