Karaciğeri Temizlemek için Doğal Çözümler

Karaciğeri Temizlemek için Doğal Çözümler

pin
Karaciğer vücudumuzun en büyük organıdır. Vücuda giren toksinlerin filtrelenmesi ve atılmasından sorumludur. Bu nedenle, karaciğeri kontrol altında tutmak çok önemlidir.

Çeşitli doğal ilaçlar karaciğerin temizlenmesine ve işleyişinin devam etmesine yardımcı olabilir.

Bol su içmek

Bir günde en azından sekiz ila on bardak su içmek karaciğerde tıkanan toksinlerin dışarı atılmasına yardım edecektir. Bol su içmek aynı zamanda genel sağlık içinde faydalıdır.

Beslenmenize sebze ve meyve ekleyin

Sebze ve meyve açısından zengin bir sağlıklı beslenme, karaciğer sağlığına yardımcı olacaktır. Havuç, elma, limon ve fasulye gibi besinler kareciğeri desteklerler. Güne 1 bardak limon suyuyla başlamanız karaciğer detoksuna yardımcı olacaktır.

Lifli besinler
Beslenmenize lif açısından zengin gıdalar ekleyerek kabızlığı önlemeye yardımcı olabilirsiniz. Lifli besinler aynı zamanda karaciğerin tıkanmasına neden olan toksinlerin dışarı atılmasını da sağlar.

Vitaminler

Özellikle C ve E vitaminleri karaciğer temizlemeye yardımcı olurlar. vitamin takviyeleri seçebilirler ya da narenciye açısından zengin meyve, maydanoz, brokoli, çilek, fındık, domates vb seçebilirsiniz.

Sağlıklı çaylar

Zencefil çayı ve yeşil çay karaciğeri temizlemek için son derece etkili olabilir. Özellikle yeşil çay karaciğere yapışan zararlı toksinlerin ortadan kaldırılması sağlayacak antioksidanlar içerirler.

Ayrıca sarımsak, soğan, zencefil, kırmızı pancar, karnabahar, lahana, brokoli, enginar, tam tahıllar, tarçın, zerdeçal, yaba mersini ve yoğurt gibi besinler karaciğeri temizlemek ve toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olacak diğer besinlerdir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR