Meyve Ne Zaman Tüketilmeli

Meyve Ne Zaman Tüketilmeli

pin
Basit karbonhidrat grubuna giren fruktoz, karaciğerde parçalanarak vücudunun enerji ihtiyacını karşılar. Meyveler de kayda değer fruktoz şekeri bulunmaktadır

Meyvelerde sadece fruktoz bulunmamaktadır aynı zamanda glukoz da bulunur. Fruktoz oranı meyveden meyveye değişmektedir.

Doğru zamanlama ve aşırı tüketilmediği sürece fruktozun vücudumuza bir zararı yokdur.

Aşırı tüketilen fruktoz;
  • Kalp krizi riski
  • Kilo alma
  • 2. tip diyabete neden olabilir

Kanda ki fruktoz artışı, karaciğer tarafından salgılan insülün salgısının daha az olmasına sebep olduğu için kişide tokluk hissi uyaramayacağı için kişi yemeye devam eder. Meyvedeki fruktozların karaciğer tarafından işlenip glukoza çevrilebilmesi için zaman vermemiz gerekir. Bu durum iştahın azalmasını da tetikleyecektir.

Doğru zamanlama ve sınırlı tüketilen meyve; cilt güzelliği, sağlıklı uzun bir hayat ve kilo alma problemlerini ortadan kaldırdığı gibi size de enerji verecektir.

Meyve ne zaman tüketilmeli? Yemeklerden 30 dak önce veya yemek yedikten 2 saat sonra

Unutmayın;
  • Kurutulmuş meyveler kalori ve lif açısından zengin olduklarından aşırı yenmemeli.
  • Ara öğünlerde meyve ile birlikte proteinli besinler tüketmeye çalışın.
  • Meyve diyetleri, günlük almamız gereken protein ve yağlardan yoksun oldukları için sağlık problemlerini tetikleyebilir.
  • Endüstriyel meyve sularını tüketmek yerine doğrudan meyve yemeyi tercih edin.


Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR