Sağlıklı ve Genç Görünümlü Bir Cilt için İpuçları

Sağlıklı ve Genç Görünümlü Bir Cilt için İpuçları

pin
Cilt uzmanları;cildinizi korumak için en iyi yolun; güneş ışınlarından korunmak, sigara içmemek ve ayrıca nasıl cildinizi düzenli olarak temizlediğiniz ve nemlendirdiğiniz ve kaliteli bir uykuya ne kadar özen gösterdiğinizle alakalı olduğunu söylüyolar.

İpucu 1 Sağlıklı bir cilt için:Güneş ışınlarından korunmak,

ABD li uzmanalra göre deride görülen yaşlanmaların çoğu aslında zaman içersinde maruz kaldığımız güneş ışınlarıdır.
Kendinizi güneşten korumak için, uzmanlar üç yöntem öneriyorlar.
  • Yüksek yoğunluklu saatlerde güneşten korunmak: Güneş ışınlarının en çok zarar verdiği saaatler 10:00-16:00 arası, bu yüzden bu saatler arasında güneş ışınları altında vakit geçirme sürenizi kısıtlayın.
  • Koruyucu giysiler giyin
  • güneş kremi kullanın

İpucu 2 Sağlıklı bir cilt için:Sigara(ve alcohol) içmeyin,

Kolajen cildinizin güçlü olmasına yardımcı olan bir proteindir, yaşlanmaya bağlı olarak etkisi yavaş yavaş azalır ve cildimizde kırışıkların oluşmasını engelleyemez.Sigara cildimizi geren küçük kan damarlarının ihtiyacı olan yeterli miktarda oxsijen ve besin maddelerinin almasını engeleyerek daha hızlı cilt yaşlanmasına ve aynı zamanda cildin elastikiyetini azaltır.
Alkol cildi yaşlı ve yorgun görünümlü bırakmakla birlikde vucudunuzu ve cildinizi susuz da bırakmaktadır.Eğer alkol kulanıyosanız bol miktarda su tüketmeniz gerekiyor.

İpucu 3 Sağlıklı bir cilt için :Cildinizi düzenli olarak temizleyin ve nemlendirin,

Yatmadan önce kesinlikle makyajlı iseniz cilt sağlığınız için makyajı temizlmeniz gerektiğini vurgulamakta uzmanlar.
Temizlik cilt bakımın önemli bir parçasıdır çünkü kir ve bakterileri ortadan kaldırır.
Sıcak su yerine ılık su kulanın.Kendinize limit koyun 15 dak.dan daha az banya ve duş için.
Cildinizi nemlendirmek önemlidir çünkü cildinizin doğal nem seviyesini korumaya yardımcı olur, kurumasını matlaşmasını engeleyerek.

İpucu 4 Sağlıklı bir cilt için:Yeterince kaliteli uyuyun,

Yeterince kaliteli uyku, özellikle gözlerinin altında torbalar ile, cildiniz yorgun ve yaşlı bir görünüm sağlamasını geçiktirecekdir.Kalitesiz uyku sizi sinirli, endişeli ve depresif yapar.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
kadın sitesi reklam ver