Sağlıksız Olduğunuzu Gösteren 8 Endişe Verici İşaret

Sağlıksız Olduğunuzu Gösteren 8 Endişe Verici İşaret

pin
Vücudumuz fısıldayarak bizimle konuşur ve eğer fısıltıları dinlemiyorsak, vücudumuz bağırmaya başlar.

Vücudunuzdaki fısıltıların olup olmadığını nasıl anlayabilirsiniz? İşte vücudunuzun bazı uyarı fısıltıları:

1. Dudaklardaki çatlaklar

Bu durum havalar nedeniyle olabilecek bir şey gibi gelebilir size, ama özellikle köşeleri çatlamış dudaklar aslında bir B12 vitamin eksikliği olduğunu göstermektedir. Sisteminizde bu vitaminin eksikliği anemi gibi sağlık sorunlarına yol açabilir ve kanınızı etkileyecektir.

2. Eğer eskisi kadar uzun boylu değilseniz.

Bu garip gelebilir, ama yaşlandıkça vücudun küçültmeye yönelik bir eğilimi vardır. Ancak bu durumdaki küçülme kemikler ile ilgili bir tür sorunu gösterebilir ve özellikle osteoporozun gelişmesini sağlayabilir. Kemiklerle ilgili bu hastalık, kemik kırığı veya omurga eğriliği olasılığını daha da yükseltebilir.

3. Soğuk algınlığından daha kolay etkileniyorsanız

Bu bağışıklık sisteminizde bir sorun olduğunun işaretidir. C vitamini eksikliği olabilir ya da saldıran bir virüsün etkisi altında olabilirsiniz.

4. İdrarınız koyu sarıysa

Bu aslında genel sağlığınızın fantastik bir göstergesi olabilir. Yeterli sıvı tüketmenize rağmen idrarınız hala koyu sarı ise böbreklerinizle ilgili bir sorun vardır demektir.

5. Cildinizde sürekli cilt problemleri oluşuyorsa

Eğer akne, egzama ya da düzenli olarak başka bir cilt bozukluğu cildinizde gelişiyorsa, bu durum sadece cilt bakımıyla ilgili doğru ürünleri kullanmadığınızdan daha fazla anlama gelebilir. Bu durumlar bir alerjik reaksiyon sonucu olabilir ya da vücudunuz stresli olduğunda olabilir. Cildiniz vücudunuzdaki en büyük tek organdır, bu yüzden vücudunuzun size anlattıklarını dinlemelisiniz.

6. Normal uyuyamıyorsanız

Eğer uyku düzensizliğiniz var ve uykusuzluğun çeşitlerinden muzdarip iseniz, bu bedensel ve zihinsel çok stresli olduğunuzun bir işareti olabilir.

7. Yeterince uykuya rağmen halen yorgunsanız

Yeterli uykuya rağmen hala öğleden sonra yorgun iseniz, o zaman tiroid ile ilgili bir sorununuz olabilir.

8. Horluyorsanız

Horlama uyku apnesinin yalnızca erken belirtilerinden biri olabilir ve pulmoner hipertansiyon ve kalp yetmezliği riskini artırabilir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR