Şişmiş Ayaklar için Ev Tedavileri

Şişmiş Ayaklar için Ev Tedavileri

pin
Ayak ve ayak bilekleri şişmesi, dokular ve kaslar içindeki sıvı birikiminin bir sonucudur. Yüksek kan basıncı, gebelik, ağır bir yük taşıma vs gibi nedenler ayak şişmesini tetikleyebilir.

Şişmiş ayaklar oldukça ağrılı olabilir ve günlük aktivitelere engel teşkil edebilirler.
Şişmiş ayakları tedavi için birkaç ev tedavisi;

Esansiyel yağlar

Okaliptüs, greyfurt, lavanta ve nane gibi uçucu yağlar, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. bu uçucu yağların herhangi birinden ılık su dolu bir kovaya ekleyin ve ayaklarınızı içinde bekletin. Ayrıca ayaklarınıza masaj için zeytinyağı veya tatlı badem yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile karıştırılmış bir esansiyel yağ kullanabilirsiniz. Bu ilaçlar ayak şişliği hafifletmek için oldukça yararlıdır.

İngiliz tuzu

ingiliz tuzu şişmiş ayakları hafifletmek için bilinen iyi bir ilaçtır. Bir kova su içine birkaç bardak ingiliz tuzu ekleyin ve bacaklarınızın sudaki mineralleri emmesine izin verir. Ingiliz tuzu şişmiş kasları gevşetmeye yardımcı olur.

Bacaklarınızı yüksekte tutun

Yerde sırt üstü uzanıyorken, bacaklarınızın altına bir yastık kullanarak ayaklarınızı kalp seviyesinden yukarda tutmaya çalışın. Bu hareket kan akışını serbestleştirir ve şişliği azaltır.

Ayak masajı

Ayak masajı ayak şişliğini hafifletmek için en iyi tedavilerden biridir. İyi bir masaj şişliğe neden olan kısıtlı kan akışını hafifletecektir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR