Soğuk Algınlığı ve Gribe İyi Gelen Bitki Çayları

Soğuk Algınlığı ve Gribe İyi Gelen Bitki Çayları

pin
Birçok açıdan organik bir bitkisel çayın faydası vitamin haplarından çok daha fazla olabilir. Bu botanik ilaçlar hastalıkları savuşturmaya yardımcı olmak için bağışıklık sistemini güçlendirmekten başka zihnin yatıştırılmasına, uykusuzluğun ve karın sorunlarının giderilmesine yardımcı birçok iyileştirici güçlere sahiptirler.

Bu bitkisel çaylar ruhunuzda, cildinizde, sağlığınızda ve enerjinizde önemli değişikliklerin her türlüsünü yapabilir. Soğuk algınlığı ve grip için pek çok harika bitkisel çaylar mevcuttur. Grip için en etkili kullanılan bitki çaylarından bazıları:

Kekik çayı

Kekik ciğerleri temizleyen bir balgam söktürücü olarak bilinmektedir. Ancak grip ve soğuk algınlığına da iyi gelir. Kaynar su olan bir bardağa 2 çay kaşığı taze kekik ekleyin ve 10 dakika boyunca demlemeye bırakın. Ya da kekik buhar banyosu yapabilirsiniz. Bir kâsedeki sıcak su içine kurutulmuş bir avuç kekik ya da birkaç damla kekik uçucu yağı ekleyin ve başınızı ve bir havlu ile örterek kasedeki buharı solumaya çalışın. Buhar solunması göğüs mukusunun gevşemesine yardımcı olacaktır.

Meyan Kökü çayı

Meyan kökü özlerinin ciddi hastalıklara karşı oldukça güçlü antiviral etkilere sahip olduğu bulunmuştur. Meyan kökü Maryland Medical Center Üniversitesi göre; peptik ülserler, pamukçuk, egzama, hazımsızlık, soğuk algınlığı ve öksürük gibi durumlar için,kullanılan bitkisel bir ilaçtır. Bir tencerede 225 ml su kaynatın ve 2 çay kaşığı kurutulmuş meyan kökü ekleyin. İçmek için 10 dak demlenmesini bekleyin ve süzün.

Papatya çayı

Sakinleştirici ve yatıştırıcı çay olan papatya çayı, uykusuzluğa yararlı olabileceği gibi yemeklerden sonra sindirime de iyi gelir. Ayrıca öksürük, bronşit, soğuk algınlığı, ağız içi iltihapları gibi durumlarda papatya çayının tıbbi faydaları olacaktır.

Melisa çayı

Bir kolay gelişen bitki konsantrasyonu artırmaya ve yatmadan önce tüketildiği zaman ise kabusları önlemeye yardımcı olabilir. Bu bitki aynı zamanda grip ve soğuk algınlığı gibi kış hastalıklarına iyi gelir.

Kuşburnu çayı

C vitamininin en iyi bitkisel kaynaklardan biri olan kuşburnu bağışıklık sistemini güçlendirir, cilt ve doku sağlığını geliştirir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR