Yorgunluğa İyi Gelen Gıdalar

Yorgunluğa İyi Gelen Gıdalar

pin
İş yerinde uykulu hissediyor musunuz? Bir fincan kafein yerine, yorgunlukla mücadele edecek ve anında size enerji verecek bu sağlıklı yiyecekleri yemeyi deneyin.

Taze Gıdalar

Bir salatalık, kavun ya da bir elma gibi taze gıdalar vücudu uyandırır ve aynı zamanda enerji düzeylerini artıran temel besin ve vitaminleri sağlar.

Kuruyemiş ve tohumları

Bir ​​avuç fındık, ceviz, badem, kuru üzüm vb kuruyemişler omega-3 yağları bakımından zengindirler. İyi yağların ekstra bir dozajı için beslenmenize keten tohumu veya ayçiçeği tohumu ekleyin. Bu doymamış yağlar hızla enerjiye yakılarak enerjiye dönüşürler. Ayrıca, fındıktaki doğal şeker bütün gün devam etmenize yardımcı olacaktır.

Yoğurt

Yoğurt hızlı bir enerji besinidir. Doğal şekerler ile birlikte bir süre için enerji seviyelerini tutmak yardımcı olurlar. İçindeki protein yavaş yavaş enerjisini serbest bırakır ve vücudu canlandırır. Soğuk yoğurt, uyku hissini derhal uzaklaştırır.

Su veya meyve suyu

Dehidrasyon yorgunluk için ana nedenlerinden biridir. Soğuk bir bardak su içmek ya da içine size biraz limon, şeker ve tuzu eklemek vücuda ekstra dinçlik getirir. Veya bir bardak portakal veya tatlı limon suyu içindeki C vitamini, A ve B1 vitaminleri ile kişiyi gün boyu canlı tutabilir.

Fasulye

Haşlanmış veya bir salata eklenmiş, ya da bir fasulye çorbası; vücut tarafından sindirilmesi uzun bir süre tutacağından dolayı kişinin daha uzun süre dolgun hissetmesini sağlar. Artı lif içeriği enerji seviyelerini artırır ve kan şekeri düzeylerini kontrol altında tutar.

Yulaf ezmesi

Enerjinin hızlı artırılması için sadece yulaf ezmesine bir kase süt ekleyin. Yulaf ezmesindeki lifler ve karbonhidrat daha uzun bir süre için dolgun hissetmenize yardımcı olurlar. Ayrıca yorgunluğu önlemek için magnezyum ve fosfor gibi mineraller açısından zengindir.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR