Doğal Yollarla Saç Rengini Açma

Doğal Yollarla Saç Rengini Açma

pin
Güçlü kimyasallar ve pahalı güzellik malzemeleri kullanmadan, aşağıdaki yöntemlerle daha az saç hasarı ve daha büyük sonuçlar elde ederek saç renginizi açabilirsiniz.

Doğal yöntemlerle evde saç rengi nasıl açılır?

Bal ve Sirke


2 su bardağı Damıtılmış sirke, 1 su bardağı bal, 1 yemek kaşığı Sızma zeytinyağı, 1 çorba kaşığı kakule veya tarçın.

Bütün malzemeleri bir kapta karıştırın ve daha sonra nemli saç üzerine uygulayın ve bir havlu veya plastik wrap ile saçınızı sarın. Bütün gece saçınızda bekletin ve sabahlayın saçlarınızı durulayın. Baldaki hidrojen peroksit maddesi diğer malzemelerle birlikte etkinleştiğinde saçların açılmasına yardımcı olacaktır.

Papatya

Yarım fincan papatya çiçeği, 4 bardak su

Papatyaları su ile birlikte 10 dakika kaynatın. 10-15 dakika demlenmesini ve soğumasını bekledikten sonra, saçlarınıza uygulayın ve 15 dakika bekletin. Sonrasında saçlarınızı durulayın. Papatya suyu ile saç rengi nasıl açılır ile ilgili bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Ravent bitkisi

¼ bardak doğranmış ravent, 2 su bardağı su

Raventleri suya ekleyip kaynatın ve soğumasını bekleyin.saçlarınıza uyguladıktan sonra, yaklaşık 10 dak. bekletin ve saçlarınızı durulayın.

Vitamin C Tabletleri

8 veya 9 C vitamini tabletini ezin ve şampuan ile karıştırın. karışımı saçlarınıza uygulayın ve 10 dak. bekletip, saçları durulayın.

Limon

2 yemek kaşığı limon ve 2-3 bardak su

Bir kapta ki suya limonları ekleyip bir sprey şişesine alın. Karışımı saçlarınıza sıkın ve saçlarınız kuruyana kadar güneş altında durun.

Güncellendi: 7 Ocak 2015

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR