Doğal Peeling Tarifleri: Ölü Cilt Hücrelerinden Kurtulma

Doğal Peeling Tarifleri: Ölü Cilt Hücrelerinden Kurtulma

pin
Düzenli peeling; ölü ve kuru cilt hücrelerinin pul pul dökülmesine yardım ederek, pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca güneş yanıklarını kaldırmaya, tıkanmış gözenekleri açmaya ve genel cilt dokusunu iyileştirmeye yardımcı olurlar. Cilt bakım uzmanları, ideal bir cilt bakımının rutin bir parçası olarak haftada iki kez peeling önermektedirler.

Bu ev yapımı doğal peelingler kimyasal içermez, ucuz ve son derece etkilidirler. İşte pürüzsüz ve parlak bir cilt için birkaç doğal exfoliators (peeling) :

Öğütülmüş kahve çekirdekleri

Kahve çekirdekleri E vitamini, kafein ve magnezyumun iyi bir kaynağıdır. Öğütülmüş kahve taneciklerine mineral yağı veya E vitamini yağı ekleyip cildinize uygulayın.

Esmer şeker

Küçük esmer şeker parçacıkları da ölü hücreleri temizlemek ve gözeneklerin tıkanıklığını açmak için iyi bir peeling olarak hareket ederler. 1/4 fincan bal ile 2 yemek kaşığı esmer şekeri karıştırın. 1 çorba kaşığı toz jelatin ile de 3 yemek kaşığı sıcak suyu karıştırın. Şeker bal karışımını çözünmüş jelatine ekleyin. 10 dakika bekleyin, sonra dairesel hareketlerle uygulayarak yüze uygulayın. 20 dakika bekletin ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Gözenekleri kapatmak için soğuk suyu yüzünüze sıçratın.

Yulaf ezmesi

Yulaf ezmesi cildin sıkılaşmasına ve temizlenmesine yardımcı olur. Etkili bir peeling yapmak için biraz süt ile yulaf ezmesini karıştırıp cildinize uygulayın.

Deniz tuzu

Deniz tuzunın iri yapısı, etkili ve güçlü bir peeling etkisi yaratır. Sert bir madde olduğundan, vücut ve ayak için de çok etkilidir. Biraz deniz tuzu ile suyu bir kase de birleştirip karıştırın ve yüzünüze masaj yaparak uygulayın.

Badem

Geceden küçük su dolu bir kaseye biraz badem ekleyin. Sabah kalktığınızda cildinize uygulayın.

Yasal Uyarı: Sitemizde yayınlanan haberlerin tüm telif hakları magkadin.com ait olup; çalınması, alıntı yapılması, çoğaltılması gibi durumlarda ihtarda bulunmaksızın, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu ve ilgili kanun hükümleri gereği her türlü yasal mecrada haklarımızı sonuna kadar arayacağımızı bilmenizi isteriz. Site kullanım koşulları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR